ערכי המשפחה ותפקידם בעיצוב חיי הפרט

ערכי המשפחה ותפקידם בעיצוב חיי הפרט

אין סוד בעובדה שהמשפחה היא אחד המוסדות החשובים בחייו של אדם והיא ממלאת תפקיד גדול מאוד לא רק בקביעת סוג החיים שיהיו להם אלא גם בגילוי סוג האנשים שהם הולכים להפוך. איך שאנחנו ואיך אנחנו מתנהגים עם אחרים, ממלא תפקיד גדול מאוד לא רק ביצירת תדמית של האדם אלא הוא גם גורם מפתח בקביעת איכות חייהם. אין מדע רקטות בהבנה שאם אתה אדם חביב וטוב, זה סוג האנשים והאנרגיות שתמשוך בחייך ואילו אם אתה אדם גס רוח ואנוכי ותמיד מתכוון לאחרים, אז שוב הוא מסוג האנשים שאתה בטוח יביא בחיים שלך.

 

אין להסתיר את העובדה שסבא וסבתא שלנו השקיעו זמן רב עם הורינו בהשוואה לזמן שההורים מבלים כעת עם ילדיהם. אין טעם להיות שיפוטי ולהאשים אותם או את ההורים כיום כאשר הדברים והנסיבות משתנים עם הזמן. למרות שלא ניתן לשלוט בזמן ובשינוי ישנן נקודות מסוימות שניתן לעקוב אחריהן בכדי להביא ליציבות וערכים בחייו של האדם.

 

בואו נסתכל במהירות על כמה מהגורמים שיכולים להוסיף איכות משמעותית לחייו של האדם:

– לא משנה כמה שעות אתה מבלה עם ילדך אם אתה לא מתמקד בדברים כמו להקשיב למה שהם אומרים, לשמוע אותם ולהבין את נקודת המבט שלהם. אתה יכול לבלות איתם רק שעה ביום, אבל אם שעה אחת זו כוללת זמן איכות, זה כל מה שנדרש מהם למצוא את הדרך לבסיס טוב.

 

– לא משנה מה הזמן הפנוי שאתה וילדיכם יכולים למצוא ביחד, התמקדו בעשיית דברים ששניכם נהנים מהם. זה לא רק נותן להם הזדמנות ללמוד ולשפר את כישוריהם אלא גם עוזר לכם כהורים לממש את נקודות החוזק והחולשה שלהם וגם לאפשר להם ללטש את האפיונים והמאפיינים הרבים שלהם.

 

– סבלנות. כשאנחנו מדברים על סבלנות, זה לא מתייחס לכך שהם לא מתנהגים או מקלקלים דברים, ואתה צופה סתם בשם הסבלנות, אלא מגלה את המיומנות שלך לסבול כאשר הם עשו טעויות גדולות יותר בחיים, במקום לדחוף אותם, זה חשוב לגרום להם להבין שכבני אדם זה מקובל לעשות טעויות, אך מה שיש לזכור הוא הנכונות להבין מטעויותיהם ולמצוא דרך לא רק להימנע מלעשות אותן שוב אלא גם להפיק את הלקחים מאותו הדבר. אתה עלול להיות מופתע לדעת איזו השפעה עמוקה תהיה למשוואה הפשוטה הזו בחייהם, לקבל כאשר הם טועים ולהמשיך ללמוד ממנה.

 

איש בעולם אינו יכול להחליף את ערך המשפחה בחייו של אדם. אם יש לך משפחה אז אתה הרבה יותר בר מזל אז אתה מבין. לכן, החזיקו אותם קרוב, עבדו על חיזוק הקשר ביניהם ומצאו את גן העדן שלכם בתוך המרחב שלכם.