3 טיפים למכירת בית ב-2021

3 טיפים למכירת בית ב-2021

עכשיו זה זמן נהדר למכור בתים.

 

עם ריביות בשפל היסטורי, אנשים רבים רוצים לקחת משכנתא עכשיו, לפני שהן יתחילו לטפס שוב. כמוכרים, המצב הזה מאפשר לכם למכור את הבית בסכום גבוה יותר ממה שהייתם מקבלים לפני המגפה.

 

הנה שלושה טיפים שחברת מסלולים ריכזה עבורכם כיצד להכין את הבית שלכם למכירה:

1. תקנו את הבעיות הבולטות

בדרך כלל מומלץ למוכרים להשקיע בתיקונים קוסמטיים ותיקונים אחרים לפני שהם מציעים את ביתם למכירה, אך בהתחשב בכך שאפשרויות הדיור כה מצומצמות כיום, אינכם צריכים לצאת מגדרכם כדי למשוך קונים. במילים אחרות, אתם יכולים להשאיר שטיחים שחוקים ולתת לקונים להחליט מה הם רוצים לעשות עם הרצפה.

 

יחד עם זאת, עליכם לתקן בעיות בולטות בבית שעלולות להבריח אנשים. אם יש לכם נזילה בגג, חשוב שתתייחסו לכך לפני שאתם מציעים את הבית למכירה. הדבר נכון גם לגבי הסרת אותו עץ מת בחצר הקדמית שלכם שמתנשא מעל הבית ורק מחכה לקרוס עליו.

 

באופן דומה, טפלו גם בבעיות שאינן בולטות במיוחד ממבט ראשון. אם החשמל בביתכם אינו עומד בתקנות, זה משהו שמפקחים יכולים לגלות. במקום לחכות שזה יקרה ולהסתכן בביטול עסקה, בצעו את התיקון מבעוד מועד.

2. מהרו להציע את הבית למכירה – לפני שאחרים ישיגו אתכם

העובדה שיש מעט מאוד בתים זמינים בשוק כרגע יכולה באמת לעבוד לטובתכם כמוכרים. אך ככל שהזמן חולף, ייתכן שהתחרות תלך ותגבר.

 

ראשית, המוכרים נוטים יותר להציע את בתיהם למכירה בחודשי האביב והקיץ, כשקל יותר להרשים קונים עם חצר מוקפדת ופינת ישיבה מפנקת. שנית, כשהחיסונים יגיעו לקהל הרחב, יותר מוכרים ירגישו בנוח להיפגש עם קונים פוטנציאליים בבתיהם. אם אתם רוצים לשמור על היתרון שלכם, הציעו את ביתכם למכירה מוקדם ככל האפשר. עדיף לכם להיות אחד מ-7 בתים למכירה בשכונה שלכם ולא אחד מבין 37.

3. דעו את הקונים

זה סיוט של כל מוכר: אתם מקבלים הצעה על הבית שלכם רק כדי לגלות אחר כך שהקונים לא מסוגלים לקחת משכנתא. זה קורה כל הזמן, לכן כדאי לכם לנקוט בצעדים כדי להימנע מכך. אחת הדרכים לעשות זאת היא לקבל הצעות אך ורק מקונים בעלי אישור מראש להלוואת דירה. אישור מראש פירושו שגורם מלווה בדק את ההון של הקונים וקבע כי הם זכאים ללוות סכום כסף מסוים.

 

אזהרה: אם תעבדו לפי הטיפים האלה, אתם עלולים ליהנות מסגירה חלקה של העסקה ומכירה משתלמת ביותר – עם הכנסות שיכולות לשרת אתכם לאורך שנים רבות.